fbpx 532104383948678

Wygodny ubiór wpływa na to, jak czujemy się we własnej skórze. Dopasowane ubrania do naszego charakteru, nastroju i aktywności pozwalają kształtować i odczuwać poczucie własnej wartości. Dlatego właśnie warto mieć swój własny styl.

Aby poczuć się szczęśliwą, potrzebujemy najczęściej dwóch składowych: samozadowolenia i akceptacji otoczenia. Właściwie dobrane ubrania bez wątpienia wpływają na nasze samopoczucie, komfort poruszania się, pewność siebie i swobodę wyrażania swoich uczuć czy opinii. Nasz głos będzie traktowany poważniej, gdy zaprezentujemy postawę wyprostowaną, świadomą swoich walorów. Przykładem może tu być rozmowa kwalifikacyjna do nowej pracy. Z reguły chcemy pokazać nasz profesjonalizm i zaangażowanie w ten proces poprzez właściwy dobór garderoby. Aplikując np. na stanowiska kreatywne, czy formalne strojem chcemy podkreślić nasze talenty lub profesjonalizm. W takich sytuacjach możemy wykazać się własnym stylem i przekierować uwagę odbiorcy właśnie na naszą osobę, szczególnie by wyróżnić się z grona konkurencyjnych kandydatów.

pomaranczowo rozowy garnitur z zielona torebka

 

Jak wypracować swój własny styl?

Proces kreatywny ma zazwyczaj trzy fazy: przyglądania się, kopiowania i własnej interpretacji. W wypracowywaniu własnego stylu ta metoda ma jak najbardziej zastosowanie.

Szukanie inspiracji

Najpierw przejrzyj książki o modzie, zapoznaj się z historycznymi trendami. Bo to one kształtują tak naprawdę współczesną modę. Bardzo często projektanci sięgają do klasycznych modeli czy wzorów, aby stworzyć na ich bazie swoje autorskie produkty. Dlatego w drugim kroku zapoznaj się   z aktualnymi trendami w modzie, przejrzyj czasopisma, portale modowe. Często duże firmy odzieżowe na swoich stronach publikują tzw. trendbooki na dany sezon lub szereg inspiracji, porad, gotowych zestawów, z których możesz skorzystać. Może już na tym etapie wyłapiesz styl, który Cię zachwyci, bo będzie odzwierciedlał Twoją osobowość, styl życia, zainteresowania czy zawód, jaki wykonujesz.

Kopiowanie trendów

Po zebraniu inspiracji, które wywołały Twoje zainteresowanie, poszukaj najpierw w swojej szafie elementów garderoby, które będą do wybranego stylu pasowały. Postaraj się odtworzyć wybrany styl, z tego, co już masz. W następnym kroku poszukaj w sklepach, second-handach brakujących dodatków. Jeżeli spodobała ci się konkretna, całościowa stylizacja, to jeśli pozwala Ci na to budżet, możesz zakupić ją w całości.

Pora na własny styl

kolorowy garnitur z czarna torebka

Po fazie kopiowania gotowych pomysłów przyjdzie czas na wypracowanie własnego stylu. Eksperymentując, doświadczysz na własnej skórze, w czym czujesz się dobrze, jakie fasony, tkaniny, kolory czy printy powodują, że czujesz się komfortowo i oddają obraz Twojej osobowości.
Wiedza, jaką posiądziesz poprzez zabawę modą, jest
bezcenna. Wzmocnisz kontrolę nad własnym życiem, pewność siebie i samoakceptację. Czyż nie warto o to się postarać? Mówią, że nie szata zdobi człowieka. To absolutnie prawda. Odpowiednie ubranie natomiast powoduje, że człowiek promienieje, roztacza aurę swoje wyjątkowości i zyskuje poczucie, że poprzez nie wyraża swój styl życia, pasję i radość. Sprawia, że jesteśmy odbierane przez otoczenie jako osoby świadome swoich walorów, zdystansowane do tego, na co nie mamy wpływu, a skupione na tym, co daje nam codzienne szczęście. Mieć swój własny styl to znaczy posiadać swój wewnętrzny głos, który nie zawsze musimy wypowiedzieć słowami. Wyrażamy go za pomocą ubrań, które do nas doskonale pasują.

Zobacz, jak torebki Anolis pomogą Ci ukształtować własny styl.