fbpx 532104383948678

Każda poszukująca swojego stylu kobieta prędzej czy później stanie przed dylematem, jaka jest dla niej idealna torebka. Jaką wybrać, żeby pasowała do wszystkiego, co ma w szafie. Rzadko kiedy da się wybrać taką torbę, żeby spełniała wszystkie funkcje i była uniwersalna, chociażby biorąc pod uwagę ograniczenie co do wielkości. Jaka więc powinna być idealna torebka? Na pewno dopasowana do konkretnej okazji, w której będziemy ją nosić. I raczej będą to dwa, trzy modele niż jedna pasująca do wszystkiego.

Idealna torebka – jak ją wybrać?

Powinnaś określić swój styl życia, ale też ubierania się oraz aktywności, jakie prowadzisz. Pomyśl, jakie zadania ma ona spełniać, służyć do przemieszczania się i przechowywania wielu rzeczy czy też podkręceniu wyjątkowej, imprezowej stylizacji? Pomoże Ci w tym znajomość klasycznych modeli, które już na dobre zagościły w modzie i pojawiające się nowości są najczęściej inspirowane właśnie nimi.

Torebka It-Bag

Jest to ogólnie nazywany model torby, który odpowiada aktualnym trendom. Najczęściej jest to torebka, która jest bardzo popularna i pożądana, ponieważ została wylansowana przez jakąś znaną postać, np. aktorkę, celebrytkę. Często pochodzi z kolekcji ubrań czy dodatków sygnowanych właśnie nazwiskiem tej osoby. Będzie więc to model nowoczesny, zgodny z aktualnymi trendami. Znane są też It- Bagi pochodzące ze starych, wciąż popularnych kolekcji domów mody jak np. model Kelly firmy Hermes rozsławiony przez ówczesną aktorkę, późniejszą księżnę Monaco Grace Kelly. Będzie to torebka różnych rozmiarów, najczęściej jednak średniej wielkości, idealna na co dzień.

Klasyczna torebka

W tej kategorii najsłynniejsza jest zapewne tzw. chanelka, czyli model 2.55 firmy Chanel. To jest torebka, która nigdy się nie zestarzeje, bo wyprzedziła swoje czasy, kiedy powstawała. Współcześnie jest często kopiowana i znajduje swoje odzwierciedlenie w nowoczesnych produkcjach. Natomiast jej charakterystycznym elementem jest zazwyczaj łańcuszek do noszenia na ramieniu i metalowe dodatki. Często do jej zakupu dodawany jest worek do przechowywania, co ma podkreślić jej wyjątkowość. Szyku dodają jej często fantazyjne zapięcia. Jest mniejszych wymiarów, idealnie więc nadaje się na specjalne wyjścia, ale też np. na spacer, czy spotkanie z przyjaciółkami.

miodowa-idealna-torebka

Torba shoperka

Jest to zdecydowanie największy model torby, jaki kobiety noszą na co dzień. Jak nazwa wskazuje, jej przeznaczeniem jest wyjście na zakupy. Najczęściej ma prostokątny kształt, krótkie uchwyty, czasem dodany dla wygody długi pasek. Nadaje się do pracy, na uczelnię, zakupy, czy wypad za miasto. Uniwersalny kształt i zastosowanie decyduje o jej popularności.

malinowa damska torebka i shopperka

Torba listonoszka

Bez wątpienia bardzo wygodny wzór, bo nosi się ją przewieszoną przez ramię i ręce pozostają wolne. Ma też pojemność określaną jako średnia, więc zmieści się w niej sporo najpotrzebniejszych drobiazgów. Jest uniwersalnym modelem, który zabierzemy ze sobą praktycznie wszędzie. Uszyta ze skóry ma bardziej oficjalny charakter, a z płótna świetnie sprawdzi się do letnich stylizacji, zabrana ze sobą na piknik czy plażę.

Idealna torebka – wybierz swój model

Te cztery przedstawione powyżej modele, to najczęściej kupowane przez kobiety torebki na własne potrzeby. Stanowią one też bardzo często pomysły na specjalny prezent dla bliskiej osoby. Idealna torebka, dobrana do potrzeb i osobowości kobiety to ważny element jej garderoby. Odpowiednia torba z charakterem bardzo często uzupełnia prostą stylizację tak, że wszystko wygląda niezwykle i pomaga pokazać indywidualny styl czy charakter jej posiadaczki. 
W ofercie Anolis znajdziesz torebki, które przetrwają lata z uwagi na solidne wykonanie i ponadczasowy charakter. Dobierzesz je też do własnych indywidualnych upodobań.
Zajrzyj do mojego sklepu link